Border kolie

 

Border Collie je plemeno psa, které patří mezi nejvíce inteligentní psy na světě. Tyto psi jsou známé svou pracovitostí a velmi vysokou úrovní energie. Mají skvělý smysl pro spolupráci s lidmi a jsou velmi poslušní.

Border Collii byly původně chovány jako pracovní psi pro pastvu ovcí. Tyto psy vynikají v agility, flyballu a dalších psích sportech. Jsou velmi rychlí a obratní a dokáží rychle reagovat na různé příkazy.

Díky své vysoké inteligenci se Border Collii také používají jako služební psi a jsou skvělými pomocníky v mnoha oblastech, jako je například detekce drog nebo potravin. Jsou také vynikající jako asistenční psi pro lidi s různými druhy postižení.

Border Collii jsou velmi energičtí psi a potřebují spoustu cvičení a stimulace, aby si udrželi zdraví a štěstí. Majitelé Border Collií by se měli ujistit, že poskytují svým psům dostatek fyzické aktivity a mentální stimulace, aby si udrželi zdravé tělo a mysl.

Celkově vzato, Border Collii jsou vynikající psi pro aktivní lidi, kteří mají čas a energii, aby se postarali o takto pracovního psa. Tyto psi jsou velmi inteligentní a poslušní, což je ideální pro majitele, kteří chtějí mít psa, který dokáže spolupracovat s lidmi a je ochoten se učit nové věci.

4 položek celkem
border kolie komiks
Akce
Kód: 271/BIL
border kolie
Akce
Kód: 181/BIL
pes 3
Akce
Kód: 157/BIL