Německý ovčák

Německý ovčák je vynikající svou pracovitostí a vysokou mírou poslušnosti. Němečtí ovčáci jsou velmi univerzální psi, kteří se hodí pro různé aktivity, jako je například služební práce, lovecká práce, psí sporty, jako je agility nebo obedience, nebo jako společníci pro rodiny.

Německý ovčák je velmi aktivní a potřebuje spoustu cvičení a stimulace, aby si udržel zdravé tělo a mysl. Tyto psi mají skvělý smysl pro práci a jsou velmi oddaní svému majiteli. Jsou také velmi inteligentní a snadno se učí nové triky a povely.

Díky své inteligenci a pracovitosti se němečtí ovčáci používají jako služební psi a jsou vynikající jako detektivní psi, policejní nebo jako asistenční psi pro lidi s různými druhy postižení. Tyto psi také pomáhají s vyhledáváním ztracených osob nebo v různých humanitárních misích.

Německý ovčák má silnou vazbu na svého majitele a je velmi oddaný. Tyto psi se často stávají velmi ochranitelskými a mají silný instinkt na obranu svého teritoria a své rodiny. Tuto vlastnost však majitelé musí kontrolovat a správně trénovat.

2 položek celkem